Uğur Otaran

Uğur OTARAN  
İklimlendirme Soğutma Eğitim Danışma ve Araştırma Derneği (İSEDA)
Yönetim Kurulu Başkanı

1963 İstanbul’da doğan Uğur Otaran,  1984 Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Elektrik Bölümünden mezun olmuştur.Bahçeşehir Üniversitesi METGEM Teknik Eğitim Koordinatörlüğü görevini gönüllülük esası ile yürütmekte ve İstanbul Kültür Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu İklimlendirme Soğutma Teknolojisi Bölümünde Öğretim Üyeliği görevini sürdürmektedir.

1983 yılından bu yana kendisine ait firmalarda İklimlendirme, Soğutma, Havalandırma ve Beyaz Eşya konularında Proje, Satış, Dağıtım, Servis, Taahhüt, Eğitim konularında faaliyet göstermektedir.

1987 yılında Teknik Öğretmenler Derneği ( T.Ö.D.) İstanbul Şubesini kuran Otaran, bugüne kadar çalışmalarını sürdürmektedir. Çalışmaları sırasında  Teknik Eğitim Dergisini çıkararak bu alanda yazı ve makaleler yayınlanmıştır. Halen Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi olarak faaliyet göstermektedir.

2004 Yılında İklimlendirme Soğutma Eğitim Danışma ve Araştırma Derneğinin (İSEDA) kurucuları arasında yer almıştır. Dernek tarafından yapılan eğitim faaliyetlerinin yürütülmesinde etkin rol alan Otaran, halen İSEDA’nın Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini sürdürmektedir. Amerikan Soğutma Servis Mühendisleri Derneği (RSES) ve Amerikan Soğutma Mühendisleri Derneği Üyesidir. (ASHRAE)

Uğur Otaran  evli ve bir çocuk babasıdır.

<<< Konuşmacılar