Kemal Evcioğlu

Our specialized CV producing products and services guarantee profession achievement. As premium online service providers, we have made it our life’s mission to represent you in the best possible light https://devmyresume.com/ If you require a completely new cv or want to overhaul your previous an individual, our skilled and special job application freelance writers will work together to you to generate a photo that is perfect for the market and even customise this product to a precise employment that you are using.

Kemal EVCİOĞLU
Uluslararası Tesis Teknik Müdürleri Derneği
Yönetim Kurulu Başkanı

Kemal Evcioğlu, 1963 yılında Malatya’da doğdu. İlk ve orta öğretimini çeşitli illerde yaptı. 1978 -1982 yılları arasında Deniz Lisesi’nde okudu. 1982-1986 yılları arasında Deniz Harp Okulu’nda öğrenim gördü. 1986 yılında teğmen rütbesiyle muharip Deniz Subayı  olarak TCG Mareşal Fevzi Çakmak gemisi Atış Kontrol Subaylığı’na atandı. Müteakiben TCG Yavuz, TCG Yıldırım ve TCG Salih Reis fırkateynlerinde silah bölümünde muhtelif görevler yaptı. Bu arada Boğaziçi Üniversitesi Elektrik Mühendisliği  ve müteakiben İTÜ’de Elektronik Haberleşme Mühendisliği’nde yüksek lisans eğitimi gördü ve sonrasında Gölcük Tersanesi Komutanlığı’na yüksek mühendis olarak atandı. 1999-2002 yılları arasında Karamürselbey Eğitim Merkezi Komutanlığı’nda Hava Savunma Harbi öğretim üyeliği yaptı. 2003-2005 yılları arasında Kocaeli Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bilim Dalında ve müteakiben de Beykent Üniversitesi Yönetim Organizasyon dalında yüksek lisans eğitimi icra etti. 1996 Yılında ABD’de Naval War College’da okudu. 2007 yılında Deniz Kuvvetlerinden Yüksek Mühendis Yarbay rütbesi ile emekliye ayrıldı. Kemal Evcioğlu’nun uluslararası ilişkiler alanında ABD’nin Büyük Orta Doğu Projesi ve Ortadoğu’daki Kaostan Küresel Kaosa adlı basılı iki eseri bulunmaktadır.

2007 yılında otel sektörüne geçiş yaparak muhtelif otellerin teknik müdürlüğünü icra etti. Four Seasons Hotel Sultanahmet’te 5 yıl çalıştı. Sonra Starwood grubuna transfer oldu. Le Meridien Etiler, Sheraton&Aloft Hotel Bursa’nın açılış teknik müdürlüğü görevini icra etti. Tarabya Hotel İstanbul, Martı Hotel İstanbul’da teknik müdürlük görevlerinde bulundu. Son olarak Hyatt otel zincirinin Hyatt Regency İstanbul Ataköy’de teknik müdür olarak görev yapmaktadır.

Otel sektöründeki çalışmalar sırasında 2011 yılında Uluslararası Tesis Teknik Müdürleri Derneği’nin kurucu başkanı müteakiben 1nci Dönem, 2nci Dönem ve 4ncü Dönem Başkanlıklarını icra etti. İngilizce Almanca, İtalyanca ve İspanyolca bilmektedir. Evli ve 2 çocuk babasıdır.

<<< Konuşmacılar