Halim Özdemir

Halim ÖZDEMİR
Aktif Group
Yönetim Kurulu Başkanı

Halim ÖZDEMİR, 1961 Çankırı Orta doğumludur. Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi  1985 mezunudur. Profesyonel iş hayatına 1979 da Isısan deposunda başlamıştır. Üniversiteden mezun olunca Isısan satışta 10 yıl çalışmıştır.

1995 yılında Grup şirketlerinden ilki olan AKTİF ISI’yı çok ortaklı olarak kurmuşlardır.

Aktif Isı A.Ş., mekanik tesisat ve yapı malzemeleri sektöründe, geniş  bir  yelpazede  malzeme satışı yapan güvenirliği, hizmeti ve sattığı ürün kalitesiyle sektörün önde gelen tedarikçi firmalarındandır. Kendi markaları olan Aktech, Sifonik, Grez başta olmak üzere yurt içinden ve yurt dışından yaklaşık 40 firmanın temsilciliğini yapmaktadır.

Grup şirketlerinden ikincisi olan AKTİF ELEKTROMEKANİK, 2000 yılında mekanik tesisat sektöründe anahtar teslimi uygulamalar yapmak üzere kurulmuştur. Sürekli büyüme ve gelişme gösteren Aktif Elektromekanik yurt içinde ve yurt dışında havalimanları, nitelikli konut ve ofis binaları, alışveriş merkezleri, üniversite, otel, hastane v.b.  büyük projelerin anahtar teslim uygulamalarını yapmış ve yapmaya devam etmektedir.

Grup şirketlerinden üçüncüsü olan AKTİF ÇEVRE TEKNOLOJİLERİ, 2005 yılında sektöre çevreci ürünler sunmak üzere kurulmuştur. Tescilli markaları olan Aktech ve Sifonik altında Gri Su Geri Kazanım, Yağmur Suyu Toplama, temiz su arıtma sistemlerini yurt içinde ve dışında projelendirip uygulamasını gerçekleştirmektedir.
Sektörde 20. Yılını kutlayan Aktif Grup Halkalı binasında başlayan yolculuğuna şu an Şişli merkez binası ve İkitelli lojistik merkezinde devam etmektedir.
Aktif Grup ta Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapan Halim ÖZDEMİR, sosyal sorumluluk bilinciyle çeşitli dernek ve vakıf ve ticaret odasında aktif olarak görev almıştır. STK’lardaki bu faaliyetlerine halen devam etmektedir.  Evli ve 4 çocuk babasıdır.
 
<<< Konuşmacılar